baseball CM Polonia 2018 1     In perioada 25 iunie – 02 iulie echipa de baseball, juniori II (12-14 ani) a Clubului Sportiv Școlar Călărași, a participat in localitatea Kutno, Polonia, la Campionatul Mondial intercluburi “ Little League “. La acest turneu au participat campioanele nationale a 11 tari si anume: Romania, Marea Britanie, Polonia, Belgia, Olanda, Italia, Ungaria, Lituania, Germania-USA, Cehia si Croatia.

Echipa noastra a disputat primul joc in data de 29 Iunie in compania echipei din Italia, joc pe care la pierdut cu scorul de 0 – 19, echipa Italiei campioana Campioana Europeana en-titre de 5 ani consecutivi la aceasta categorie de vârstă.

In data de 30 iunie echipa noastra a castigat jocul cu echipa campioana a Belgiei cu scorul de 18 – 8, iar în data de 1 iulie s-a desfasurat meciul in compania campioanei Croatiei ne-a depășit cu scorul de 17–2, eliminandu-ne din competitie. 

Din echipa noastra au facut parte sportivii : Ivan Răzvan, Deacă Cristian, Constantin Valentin, Oprişan Vladimir, Ionescu Gabriel, Stancu Ionuţ, Iancu Rareş, Ion Robert, Romaneţ Alexandru, Druncea Andrei, Melente Cătălin, Caracaş Cosmin, Neculai Gabriel, Franţ Cătălin.

 

Felicitări sportivilor noștri și d-lui prof. Bălan Ion, care au reprezentat cu cinste România și Călărașiul la această importantă competiție !

baseball CM Polonia 2018 2   baseball CM Polonia 2018 3   baseball CM Polonia 2018 4

 

https://www.facebook.com/balan.ion.18/videos/813913878798816/


Anunț selecție sportivi

afis CSS 2017 small2